Metal Lyrica - The Largest Metal Lyrics Archive
 www.metallyrica.com
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Search lyrics by band name or use our Advanced Search engine: 
Advanced Search 


ALBOYS LYRICS

Ikje Ne Erresire

"Ikje Ne Erresire" (2003 Demo)

1. Enderr E Vjetre
2. Stacioni I Fundit
3. Nuk Dua Te Shkoj
4. Ndryshon Ngadale
5. Realitet Apo... Iluzion
6. Destroy The Enemy
7. Ikje Ne Erresire
8. Toxisity
9. Rruga Me Hije
10. In These Arms
11. Kriza
12. Speed Rock feat Marvi1. Enderr E Vjetre

Enderr e vjeter

Në ëndërr unë pashë
Nje dasëm ne varreza
Në mes qëndronte prifti
Dhe krushqit me të zeza

Unë rrija dhe vështroja
Por s'po e besoja
Se në mes të ferrit
Tani po qëndroja

Shija në varreza
Shumë kafka të pështira
Dhe më dukej vetja
Midis egërsirash

O Vdekje...
Kërkon të më gënjesh
Në parajsën tënde
Do të më rrëmbesh...

Ja gjithcka mbaroi
E ç'do gjë u shua
Nusja edhe dhëndri
Në eshtra u shëndruan

Por shoh vec nje hije
Qe gjithcka rrethon
Mbulon trupat e njerezve
Cdo gje mbizoteroi!
2. Stacioni I Fundit

Stacioni i fundit

Me k'të tren që po shkon
Sot po iken dhe ti
Ndoshta kurre më s'do ta shoh
Unë shpirtin tim
Nuk ka zot që ti ndaloj
Lotët e mi

Tek stacioni ku do zbresësh
Do kujtosh se jam me ty
Do të gjesh aty shumë njërëz
Por s'do të gjesh jo sytë e mi
Mos i kthe jo hapat prapa
Ti ke ikur përgjithnji
Sa herë që të marrë malli
Tek Stacioni do të vij

Të percolla me lot
Që më rridhni nëpër sy
Casti fundit na mundon
Treni Shkon
Casti fundit na mundon
Treni shkon
3. Nuk Dua Te Shkoj

Nuk dua te shkoj

St1
Te ndjej tek afrohesh
Degjoj kur therret emrin tim
Erdhi momenti te njihemi
Erdhi momenti qe e prisja me padurim

Muret po mbyllen dalengadale
Zhurmat fillojne te degjohen shume larg
Tashme te shoh te shoh me qarte
Jemi te vetem te izoluar ne kete park

bridge1
Diku eshte nje rruge per mua
Dikush duhet te me ndihmoje
O zot nese ekziston
Te lutem me bej te kuptoj

Ref.
Ndihem i qete
Kjo eshte hera e pare
Do te jemi te dy
Gjithmone te pa ndare

Ti erdhe tek une
Frika mbaroi
Dua te rri me ty
Nuk dua te shkoj

St1...
bridge2
E di qe ferri po hapet per mua
E di qe jeta po mbaron
Lotet qe bien nga syte e trishtuar
Nuk di ku perfundon
4. Ndryshon Ngadale

Ndryshon ngadalë


Në rrezet e diellit ngrohem cdo ditë
Përplasen pas meje ato çuditërisht
Kur i shoh tregohem indiferent
Dhe se vras mendien për askënd

Diçka brënda ndryshon ngadalë
Si fryma që harxhon
Ajrin thith me sekonda që ikin
Ndjen se jeton...

Indiferent ndaj përgjegjësive
Kërkon cdo gjë më shumë
Dhe nga dita që kalon
Nuk pranon mërzitje kurrë

Cdo ditë duket sikur përmisohet
Cdo ditë është njësoj
Cdo vit duket sikur largohet
Cdo ditë... vitet kalojnë

Në hijet e fshehta strukem sërisht
Njërëzit nuk i kam dhe shumë miq
5. Realitet Apo... Iluzion

Realitet apo... iluzion

Tmerri qe po shoh mjafton per gjithcka
Erresira dhe ankthi rikthehen serisht

Terrori qe mbizoteroi po shuhet dalengadale
Nuk e di nese kam vdekur apo jam ngjallur prape...

Nata serisht po bie ne kete qytet
Erresira fillon te mbuloje cdo gje
Qendroj i vetmuar duke te pritur ty
Dritat fiken ngadale ne horizont

Kerkoj te mbrohem nga frika qe vjen
Kerkoj te fshihem nga ndjenjat e mia
Nuk arrij te gjej pak qetesi

Nje oshetime e frikshme theu qetesine
Gjuhe flake ndricuan horizontin e larget

Mundohem te shoh, o vdekje
Nuk te shquaj ne gjithe k'te mizerje
Shpresoj te takohemi dhe gjithcka te mbaroje

Ja ku jemi te dy te vetem ,perseri une dhe ti
Ndjej duart e tua te ftohta mbi trupin tim

Pse duhet te ishte kjo rrugezgjidhja
Pse duhet te isha une i perzgjedhuri
Nuk e di si do jete me pas

Tmerri qe po shoh mjafton per gjithcka
Erresira dhe ankthi rikthehen serisht
Terrori qe mbizoteroi po shuhet dalengadale
Nuk e di nese kam vdekur apo jam ngjallur prape...
6. Destroy The Enemy

Destroy the enemy

Breaking bones screaming terror
Red tears runinnig through my face...

I ride the horse of freedom
In the forest full of slaves
The night burning before me
I cut the chains of death

The crown rolling to the ground
The king's head over there
Break bones screaming terror
Red tears running through my face

Destroy the enemy below
Destroy the enemy below

I ride the wings of fortune
I spoke the words again
Gjergj Araniti is here with us
Marin Barleti has wrote for him
The king's head to the ground
The crown rolling over there
Breaking bones screaming terror
Red tears running through my face
7. Ikje Ne Erresire
8. Toxisity
9. Rruga Me Hije
10. In These Arms
11. Kriza
12. Speed Rock feat Marvi

 


Search lyrics by band name or use our Advanced Search engine: 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
  www.metallyrica.com 


Contact e-mail: webmaster@metallyrica.com
Copyright (c) 2007 - Metallyrica.com - All lyrics are the property and copyright of their respective owners.
All lyrics provided for educational purposes and personal use only. Please read the disclaimer.

About Us - Submit Lyrics - Privacy Policy - Disclaimer - Links